' + post_title + '

Domy z bali drewnianych cieszą się rosnącym zainteresowaniem nie tylko wśród osób poszukujących najciekawszych rozwiązań pod kątem ekologicznym. Drewniane domy z bali wykonywane w nowoczesnym procesie produkcji z najlepszych materiałów to także niezwykła trwałość, zdrowy klimat wewnątrz budynku oraz wyróżniająca się estetyka. Z nami budowa domów drewnianych jest szybka oraz świetnie dopasowana do oczekiwań naszych Klientów.

Domy z bala są przez nas wykonywane w procesie gwarantującym najdłuższą żywotność, energooszczędność konstrukcji oraz jej niezwykłą elegancję. Domy drewniane z bali powinny powstawać w ramach ścisłej współpracy już na etapie projektowania lub dostosowania istniejącego projektu do warunków przestrzennych i potrzeb Klienta. Dzięki temu wybudowane domy z bala są idealnym spełnieniem wizji każdego z Państwa.

Każdy klient ma możliwość zaprojektowania domu według swoich potrzeb, oferujemy projekty gotowe, jak też na indywidualne zlecenie. Pomagamy przy procedurach do pozwolenia na budowę, jak też możliwości kredytowania inwestycji z banku-współpracujemy z doradcami Open Finanse, którzy mają agentów w całym kraju. Wybór firmy gwarantuje dobór najlepszej oferty kredytowej. Procedury do momentu przyjazdu domu na plac budowy trwają około 10 tygodni, klient może samodzielnie zdecydować się na montaż domu, wtedy może skorzystać z opcji KUP DOM W PACZCE, wtedy wysyłamy konstrukcję i rysunki do samodzielnego montażu. Taką konstrukcję może zmontować nasza firma, kwestia umówienia. Jest też wiele opcji budowy domu-można zamówić stan surowy otwarty, zamknięty, czy developerski. W innych zakładkach jest wiele informacji o formie współpracy z klientem, aż do zbudowania wymarzonego domu.

Istnieje przynajmniej kilka opcji budowy własnego domu, od cienkiego bala grubości 8 cm, do płaza klejonego o grubości 26 cm. Wybór technologii zależy od projektu technicznego, możliwości finansowych klienta i indywidualnej wizualizacji:


W poszczególnych zakładkach można znaleźć wszystkie informacje potrzebne do realizacji własnej inwestycji, takie jak:Najważniejsze zalety domów z bali

1 – Każdy gatunek drewna ma charakterystyczną gęstość, która w powiązaniu z optymalną wilgotnością nadaje mu odpowiednie własności konstrukcyjne i kwalifikuje do różnych zastosowań. Niewielki ciężar drewna sprawia, że konstrukcja budynku wykonana z drewna jest lekka w porównaniu z innymi, a fundamenty mogą być dzięki temu mniej pracochłonne i co się z tym wiąże tańsze. W przypadku lekkiego szkieletu drewnianego jest to zwykle płyta betonowa. Taki budynek drewniany, który jest lekki, można posadowić nawet na obszarze występowania gruntów o słabej wytrzymałości. Budowa jest szybka, a dzięki temu bardziej ekonomiczna.

2 – Drewno samo w sobie jest ciepłe w dotyku. Wrażenie to powoduje fakt, że drewno dzięki małej gęstości nie ma zdolności odbierania i nie akumuluje ciepła z otoczenia w takim stopniu, jak materiały zimne i ciężkie np. kamień czy metal. W dobie poszukiwań energooszczędnych rozwiązań w budownictwie wykorzystuje się bardzo dobrą izolacyjność cieplną drewna. Ciepłe są lekkie przegrody montowane ze słupków, belek, usztywniane płytami drewnopochodnymi oraz wypełniane izolacją, którą także jest drewno (na bazie makulatury produkuje się celulozową zasypkę izolacyjną). Również wykończenia elewacji w postaci boazerii zewnętrznej, może stanowić dodatkową warstwę izolacyjną.

3 – Po za fundamentami, które są wcześniej przygotowywane, dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, takich jak np. murowanie, dzięki czemu budowa domu drewnianego może odbywać się w okresie zimowym. Tu przeszkodą może być wysoki mróz.

4 – Budowa domu z drewna ograniczona jest do montażu drewnianych elementów, które łączy się na gwoździe i metalowe łączniki, w związku z czym nie są potrzebne są przerwy technologiczne, co w znacznej mierze skraca czas budowy.

5 – Drewno jako surowiec naturalny, ma zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza niepowtarzalny trudny do uzyskania w innych technologiach mikroklimat wnętrza budynku, dzięki czemu uważany jest za materiał zdrowy. W krajach, gdzie budownictwo z drewna jest szeroko rozpowszechnione, np kraje skandynawskie, czy Kanada, statystyczny mieszkaniec tych domów żyje kilkanaście lat dłużej.

6 – W przyrodzie tylko drewno jest materiałem w pełni odtwarzalnym, zarówno stare konstrukcje, czy kora, czy odpady powstające podczas jego obróbki w sposób naturalny wracają do gleby. Drewno używane jako opał np. w gospodarstwie, wydziela przy spalaniu CO2 ale mniej groźny niż związki siarki, powstające przy spalaniu węgla. Jest on pochłaniany jest w procesie fotosyntezy przez rośliny zielone produkujące tlen.

7 – Drewno ma swój specyficzny zapach, który jest odczuwalny od razu na budowie, a wydzielają go naturalne oleje eteryczne, smoła, garbniki i tłuszcze. Drzewa iglaste mają zapach żywic, natomiast liściaste garbników. Żaden inny budulec prócz drewna, nie ma tej zalety. Klimat domu drewnianego, włącznie z jego zapachem i odgłosami skrzypnięć, stuków pracującej struktury nie ma sobie równej. Drewniany budulec i wykończenie wnętrza nie grozi mieszkańcom wydzielaniem szkodliwych substancji, dlatego jest tak przyjazny dla ludzi.Oczywiście drewno ma również wady, do których możemy zaliczyć:
Wszystkich miłośników piękna, rozwiązań proekologicznych oraz oszczędnych w użytkowaniu zachęcamy do wykorzystania możliwości jakimi cechują się domy z bali drewnianych.

9a1bmale291bbmale1